Skauting
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Môj sľub

3 posters

Goto down

Môj sľub Empty Môj sľub

Odoslať  TakaMahaka Pi október 03, 2008 10:46 am

Mi tak napadlo spraviť tému o skautskom sľube. Môžete sem napísať svoje dojmy, podmienky, okolnosti, za ktorých ste skladali sľub alebo by ste ho chceli skladať. Aké ste mali pocity alebo čokoľvek, čo sa týka sľubu...

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  patizon13 Pi október 03, 2008 2:32 pm

TakaMahaka napísal:Mi tak napadlo spraviť tému o skautskom sľube. Môžete sem napísať svoje dojmy, podmienky, okolnosti, za ktorých ste skladali sľub alebo by ste ho chceli skladať. Aké ste mali pocity alebo čokoľvek, čo sa týka sľubu...
ja som skladal slub presne tak ako som chcel s tou neopisatelnou atmosferou 100 rocnice... lol! lol!
patizon13
patizon13

Počet príspevkov : 1473
Location : space
Registration date : 19.09.2007

http://www.obry.skaut.org/

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  TakaMahaka Pi október 17, 2008 8:34 am

to sa tesim, ze to bolo podla Tvojich predstav...
moj slub neprebiehal tak, ako som si predstavoval... casto si clovek veci predstavuje uplne inak, ako dopadnu alebo prebehnu (casto je skutocnost lepsia), ale kazdopadne, aj tak to bol nezabudnutelny zazitok... aj ked niekedy nejde az tak o zazitok... bol som minimalne rad, ze som (az po dlhom case) dostal moznost robit slub (podrobnosti mozno niekedy porozpravam niekde pri ohni, ak nahodou niekto bude chciet a bude prilezitost)...

zaujimavy je aj pohlad vodcu na slub svojich zverencov... tak to som parkrat prezival, ako vlastny slub (mozno aj intenzivnejsie)... pamatam si hlavne 1 taky slub, ale o tom tiez inokedy... Rolling Eyes nemozem vyzradit hned vsetko naraz... Wink

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  nikisooo Pi október 17, 2008 7:38 pm

heh...no...ja som si robila svoj slub presne 30.7.2004 na tabore.bolo to fakt fajn...vlastne ten tabor bol moj prvy skautsky...ale moj oddielovy vodca a zborovi boli somnou spokojny tak mi povedali aby som si spravila slub...ale bolo to fakt skvele,vsetko bolo krasne...a musim povedat ze som fakt hrda na to ze som skautka Very Happy
nikisooo
nikisooo

Počet príspevkov : 429
Age : 32
Location : Hybe-svetom hýbe
Registration date : 02.03.2008

http://www.kissnika.webgarden.cz

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  TakaMahaka Pi január 09, 2009 9:37 am

ak tu nahodou niekto zabludi... zaujimalo by ma, ci si obcas spomeniete, ze mate skautsky slub (ti, co maju), ci nad tym premyslate a pod. ... alebo je to zalezitost, ktora je "za vami" a dalej to uz neriesite?

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  nikisooo So január 10, 2009 2:39 pm

samozrejme ze myslim na to ze mam slub... Very Happy a mala by som sa podla toho aj spravat,aj ked nie vzdy si to tak uvedomim..ale snazim sa no...spravat sa tak ako som slubovala...ale je to vela krat tazke... Wink
nikisooo
nikisooo

Počet príspevkov : 429
Age : 32
Location : Hybe-svetom hýbe
Registration date : 02.03.2008

http://www.kissnika.webgarden.cz

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  TakaMahaka Ne január 11, 2009 1:53 am

co Ti robi najvacsie tazkosti ?.. alebo najcastejsie ?

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  nikisooo Ut január 13, 2009 10:11 am

tusim je najtazsie riadit sa podsla skautskeho zakona....nechcem niekoho odradzat,alebo nieco podobne...ale mam pocit ze asi by sme boli dokonali keby sme ten zakon fakt dodrziavali...podla mna niesje takmer nik(aby som nehadzala vsetkych do jedneho vreca)...cisti v myslienkach,slovach a skutkoch cisty stale...kazdy ma podla mna sem tam daku hlupu myslienku alebo nieco podobne... Very Happy to je podla mna asi najnesplnitelnejsie...ale to zaz zalezi od toho ako sa to bere...lebo ja v tom nemam dost jasno a to som skautka uz 5 rokov...co znamena byt cisty v myslienkach,slovach a skutkoch?...ta zdvorilost je este v pohode,dokonca aj tych rodicov sa da pocuvat(sice nie celkom vzdy,lebo kazdy mame svoj nazor a vymiename si ho,dokonca aj z rodicmi Wink )a aj pomahat inym je super,to sa tiez da,a ako super je ten zakon,da sa tam dost veci splnit,ale niektore asi aj trochu nie Very Happy a este tu ide aj o to ako mam tie body zakona chapat...kazdy si ich moze vysvetliti inak...takze ja osobne si myslim ze skautsky zakon by sa mal viac rozoberat Very Happy
nikisooo
nikisooo

Počet príspevkov : 429
Age : 32
Location : Hybe-svetom hýbe
Registration date : 02.03.2008

http://www.kissnika.webgarden.cz

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  TakaMahaka St január 14, 2009 4:23 pm

tiez si myslim, ze by sa mal (viac) rozoberat... hlavne v oddieloch, druzinach, prip. na nejakych dumkach a pod. samozrejme, dolezitejsie je konat ako kecat a ist druhym prikladom, jednou z faz spravneho poznania a dodrziavania skautskeho zakona je vsak prave jeho pochopenie... Rolling Eyes

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  nikisooo St január 14, 2009 6:02 pm

nooo to je super,ze mame na ten zakon podobny nazor Very Happy a to je fakt,dvolezitejsie je konat...ako podla mna sa velmi vela z nas snazi spravat podla zakonu,len mame niekory pocit ze to asi nestaci,stale mame pocit ze to co robime nieje dost dobre...och do kelu zas hovorim aj za inych..no tak teda vravim len za seba... Very Happy hehe ale verim ze raz bude zo mna dobra skautka Very Happy ale mam hrozne svedomie kvoli tomu ze som tusim po prazdninych prestala vies druzinku,ako velmi som chcela,ale stale som mala pocit ze nemam cas...alebo co...ale uz sa budem velmi snazit,no...aby sa to vsetko zas rozbehlo a bolo to fajn... Very Happy
nikisooo
nikisooo

Počet príspevkov : 429
Age : 32
Location : Hybe-svetom hýbe
Registration date : 02.03.2008

http://www.kissnika.webgarden.cz

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  TakaMahaka Št január 15, 2009 11:34 am

to, ze mas pocit, ze to, co robis, nie je stale dost dobre ma aj pozitivnu stranku... Stale mame kam rast a Ty si to vlastne uvedomujes... a aj o tom vlastne skauting je, alebo sa mylim?

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  nikisooo Št január 15, 2009 6:33 pm

aha,tak takto som sa na to nepozerala...hehe to bude asi tym ze ludia sa vecsinou kritizuju a vsimaju si skvor to zle,ako to dobre...a ja som taka ista(teda to zle si vsimam na sebe,nie na ostatnych) Very Happy ano skauting je o raste...to je fakt Very Happy
nikisooo
nikisooo

Počet príspevkov : 429
Age : 32
Location : Hybe-svetom hýbe
Registration date : 02.03.2008

http://www.kissnika.webgarden.cz

Návrat hore Goto down

Môj sľub Empty Re: Môj sľub

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.